Відгуки студентів стаціонару про проходження предмету “Гомілетика 1” 13 – 31 жовтня

Протягом цих трьох тижнів наша група мала можливість отримати базові богословські знання і мати практику з гомілетики. Після проходження предмету я почав дивитись на проповідь іншими очима, зрозумів, що свої проповіді, які мені колись здавались хорошими насправді не були такими. Якщо б до моїх попередніх проповідей застосувати ті знання, які я отримав після проходження предмету, то вони були б значно кращими і принесли б більше користі.

Гомілетика це предмет, який дає розуміння про проповідь Божого Слова. Лекції були актуальними оскільки світ дуже швидко розвивається і щоб донести Добру Новину до кожної верстви населення потрібна хороша підготовка і проповіднику заборонено говорити будь – що, або те в чому він сам не впевнений, саме тому цей предмет є необхідним для будь – якого студента, який посвятив своє життя служінню Христу.

Перших два тижні у нас викладав Девід Нельсон з дружиною Керолін. Виклад був доволі хорошим. Цікаво було послухати думки старшої людини, яка має досвід у служінні та може поділитися ним. Звісно на лекціях і поза ними ми говорили не тільки про гомілетику, але і про різні богословські питання. Під час предмету тим, хто знає англійську, була можливість спробувати себе в ролі перекладачів. А також ми вчилися оцінювати проповіді своїх одногрупників. Перед тим як хтось мав проповідувати Девід роздавав маленькі листочки на яких потрібно було відмітити на скільки балів я оцінюю ту чи іншу проповідь. Оцінювання відбувалося за наступними категоріями: потрібно було оцінити вступ, екзегезу, поведінку за кафедрою і висновок. Після проповіді, оцінювання були передані тим, хто виголошував проповідь і вони могли побачити свої плюси і мінуси, а також дехто отримував розгорнуті коментарі та поради. Девід і Керолін Нельсон поїхали назад в Америку, ми мали приємний час спілкування із ними.

yjgjd

З початком наступного тижня у нас почав викладати наш ректор Салайдяк В.П.. Першим, що здивувало те, на якому високому рівні він викладав. На перших лекціях він зумів розповісти нам про важливі методи підготовки пояснювальної і текстуальної проповіді. Лекції були актуальними та цікавими для кожного з нас.

 

Багато нових і дуже корисних порад я отримав для себе під час проходження цього предмету. Найважливіший принципи, який я перейняв для себе – це те, що центром проповіді має бути Ісус Христос і кожна думка має бути христоцентричною; друге це те, що у кожній проповіді пояснення повинно бути основане на прочитаному Слово, бо тільки Слово має авторитет; кожна думка повинна мати практичне застосування; правильна побудова проповіді зацікавлює слухача, і веде до правильного розуміння Писання; важливу роль в проповіді відіграє ілюстрація, або життєва історія; проповідь повинна бути богонатхненою. Щиро дякую Богові та викладачам за можливість навчатися!

Студент 1 курсу

Гавронський Андрій