Skip links

Предмет «Формування Доктрин Ранньої Церкви» та «Методологія Богословських досліджень» (Магістратура)

Цієї сесії мала можливість проходити два предмети у рамках мого навчання на магістратурі ЛБС.
«Патристика» знайомила нас з початковими етапами становлення Церкви, її проблемами, досягненнями, дозволила по-новому оцінити вклад та значення Передання, прослідкувати розвиток різних сучасних богословських ідей.
«Методологія богословських досліджень» допомагала зрозуміти місце та стан сучасної протестантської богословської думки у загальному філософському дискурсі. Знайомила нас з загальними законами логічного мислення та аргументування – як донести Слова Бога для людей, для яких Біблія не є авторитетом, повернути їх до авторитетності Писання.
Надзвичайно насичений та продуктивний робочий тиждень в оточенні перероджених християн, які люблять вчитися!

Студентка магістратури Готра Жанна

На останній сесії ми проходили предмет «Формування Доктрин Ранньої Церкви», а простіше – «Патристика». Викладав Югов Михайло Олександрович. І цей предмет був вартий того, щоб приїхати на сесію.
Патристика, яка, на думку багатьох людей, взагалі неактуальна сучасній церкві, виявилася насправді дуже корисною. За три дні ми прослідкували розвиток основних християнських доктрин – і тих, які притаманні усім гілкам християнства і тим, які належать виключно історичним церквам. Це було цікаво і повчально. Адже декілька століть поступового відхилення від духу Писання в сторону букви – і тлумачення, а що ж за тою буквою може стояти – і офіційне християнство втратило свою суть. Окрім суто академічної цінності для наведення ладу в головах студентів і роз’яснення історичної ситуації, предмет став корисним нам, як служителям, як попередження про те, як важливо тримати перед очима суть, а не форму.
Ще особливо хочеться відмітити самого викладача. Він не просто викладав матеріал – він змушував нас думати. Звертати увагу на деталі і думати, до чого ці дрібниці можуть призвести в перспективі. А це цінне вміння. Особливо цінне в щоденному християнському житті та служінні.
І, насправді, окрім усіх академічних і практичних уроків, особисто для себе я взяла багато духовних істин. Між рядками, в обговореннях або додаткових питаннях я знайшла багато того, що збудувало не лише душу, а дух.

Тому щиро дякую семінарії за чудову сесію. Це було саме те, що треба.

Студентка магістратури Марчук Марія.